ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

کمپرسور دندانپزشکی؛ مهمترین عضو مطب دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از حساس ترین و مهمترین حرفه هایی است که باید تمامی تجهیزات آن تکمیل باشد. تا دندانپزشک بتواند لبخندی زیبا را برای شما بیافریند. یکی از مهمترین تجهیزات مطب، کمپرسور دندانپزشکی است.  این کمپرسور ها اصولا برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر مورد استفاده قرار می گیرند. 

البته باید بگوییم نه تنها در دندانپزشکی ها، بلکه در تمامی صنایع استفاده از این کمپرسورها لازم و ضروری است. به همین دلیل معمولا کمپرسورها را به عنوان اسب بارکش صنایع مختلف می شناسند. همین اهمیت بالای استفاده از کمپرسورها، منجر شده است تا از کمپرسورباد دندانپزشکی نیز در مطب ها استفاده شود. 

اما اینکه از چه نوع کمپرسوری در دندانپزشکی استفاده شود، بسیار اهمیت دارد. زیرا برای یونیت دندانپزشکی به کمپرسوری مناسب و پر قدرت نیاز خواهید داشت. 

انواع کمپرسورهای دندانپزشکی و خصوصیات آنها

در بازار کشور ما 4 نوع کمپرسور باد دندانپزشکی وجود دارد. که هر کدام دارای ویژگی ها و خصوصیات خاص خود هستند. می توانیم این کمپرسور ها را بدن صورت دسته بندی نماییم. 

  • کمپرسور های تسمه ای 
  • کمپرسور های بدون روغن
  • کمپرسورهای کوبله ای
  • کمپرسورهای یخچالی

کمپرسور مخصوص دندانپزشکی کمپرسور دندانپزشکی

کمپرسورهای دندانپزشکی تسمه ای

در کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای اصولا نیروی محرکه توسط تسمه ای از الکتروموتور به سیلندر کمپرسور منتقل می شود. این کمپرسورها به شدت دارای صدای ناهنجاری هستند. به همین دلیل استفاده از آنها در دندانپزشکی ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

زیرا مشکلات اعصاب و روان برای مراجعین و خصوصا برای خود دندانپزشک به وجود خواهند اورد. علاوه بر تمام این موارد باید بگوییم در بعضی مواقع هم همسایه های مطب دندانپزشکی به دلیل نیتی از این کمپرسور دندانپزشکی، اقدام به شکایت می کنند. 

یکی دیگر از معایبی که می توانیم برای این دسته از کمپرسورها بیان نماییم، ورود همزمان آب و روغن به همراه هوا، درون شیلنگ ها و قطعات یونیت است. همین ایراد در کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای به راحتی قادر است منجر به خرابی سر توربین در یونیت یا حتی ایجاد اختلال در سیستم یونیت گردد. 

زمانی که هوای مرطوب دندانپزشکی با روغن آلوده شود، کیفیت کار و راندمان کاری پزشک را دچار افت شدیدی می نماید. از طرف دیگر ترمیم با کامپوزیت را نیز دچار مشکل خواهد نمود. تمامی این ویژگی ها و معایب بد منجر شده است تا استفاده از کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای در مطب به شدت کاهش و حتی منسوخ گردد. 

کمپرسورهای دندانپزشکی کوپله

در این کمپرسورها الکتروموتور و سیلندر در اصل در یک مجموعه قرار می گیرند. به همین دلیل نیروی الکتروموتور ها مستقیم وارد سیلندر شده و اقدام به تراکم سیالات می نماید. تمامی معایبی که برای کمپرسور دندانپزشکی تسمه ای بیان نمودیم، در مورد کمپرسورهای کوبله هم مصداق پیدا می کند. از این رو بیشتر دندانپزشکان استفاده از کمپرسورهای کوبله ای را در مطب خود توصیه نمی نمایند. 

کمپرسور اویل فری ایران پمپ کمپرسور

کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن

می توانیم بگوییم این دسته از کمپرسورها از جمله محبوب ترین و پر طرفدار ترین کمپرسورهای دندانپزشکی در مطب به شمار می روند. سیلندر و الکتروموتور در این سیستم ها کوبله شده و بدون استفاده از روغن کار می کنند. از این رو مشکل روغن پاشی در این کمپرسورها وجود ندارد.

از طرف دیگر در کمپرسور بدون روغن دندانپزشکی تمامی مایعات و آب درون مخزن جمع شده و همین مسئله لرزش و مشکل صدا را نیز در این کمپرسورها از بین می برد. دیگر دندانپزشکان و مراجعین با مشکل صدای بلند روبه رو نیستند.

با وجود تمامی این مزایایی که برای کمپرسورهای بدون روغن بیان نمودیم، باید بگوییم کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن اکثرا ساخته کشور چین هستند. از این کیفیت خیلی خوبی را دارا نیستند همچین قطعات یدکی نیز به سختی در کشور یافت می شود. 

همین نکته باعث شده است تا دقت درخرید کمپرسورهای بدون روغن توسط دندانپزشکان، بیشتر شود. کمپرسورهای ددان پزشکی مدل های مختلفی دارند که

دو نوع دیگر از کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن دارای مخزن 40 لیتری و 80 لیتری هستند. مسلما هر چه قدر میزان مخزن این کمپرسورها بالاتر رود، قیمت آنها را نیز افزایش می یابد.

کمپرسور هوا دندانپزشکی کمپرسور مخصوص دندانپزشکی

کمپرسورهای دندانپزشکی یخچالی

این کمپرسورهای دندانپزشکی دارای موتورهای کولر گازی می باشند. از این رو هم از قدرت بالاتری برخوردار هستند و هم دارای صدای کمتری می باشند. موتورهای کولر گازی کمپرسور دندانپزشکی یخچالی تقریبا یک و نیم تا دو و نیم برابر اسب بخار قدرت داشته و از صدا و لرزشی کمی برخوردار می باشند. 

البته باید بیان نماییم در این سری از کمپرسورها، ورود روغن به سیستم ها و سوخت و سوز موتور امکان پذیر می باشد. از این رو افراد کمی اقدام به استفاده از کمپرسور دندانپزشکی یخچالی می نمایند. اما با این تفاسیر، باز هم استفاده از دو نوع کمپرسور بی روغن و یخچالی، بیشتر در مطب دندانپزشکی رونق دارد. 

دلایل اهمیت کمپرسور دندانپزشکی چیست؟

یکی از مهمترین اقداماتی که هر دندانپزشک باید برای تاسیس مطب خود انجام دهید، انتخاب تجهیزات و امکانات مناسب و مهم است. این که باید در یک مطب دندانپزشکی از چه تجهیزاتی استفاده شود را مسلما پزشکان بهتر می دانند. اما کمپرسور دندانپزشکی یکی از مهمترین تجهیزاتی است که بدون شک باید در مطب استفاده شود.

از طرف دیگر دندانپزشکان باید این مسئله را مد نظر داشته باشند که خرید یک کمپرسور با کیفیت، می تواند آنها را از تمامی مشکلات یاد شده، دور کند. بهتر است بدانیم استفاده از چه نوع کمپرسور دندانپزشکی می تواند علاوه بر داشتن مزایا، ما را در ارائه خدمات بهتر به مراجعین یاری برساند. 

همه ما از اهمیت این سیستم در مطب دندانپزشکی آگاه هستیم. اما متاسفانه در برخی مواقع بی توجهی و غفلت پزشک برای تهیه یک برند معتبر از کمپرسور دندانپزشکی منجر می شود تا هم خود و هم مراجعین آسیب های جدی وارد کند. می دانیم که استفاده از این کمپرسور ها برای تامین هوای فشرده برای استفاده از ابزار و یونیت های دندانپزشکی حائز اهمیت است.

درصورت نیاز به کمپرسور باد مخصوص یونیت دندانپزشکی میتوانید با شرکت ایران پمپ تماس حاصل نمایید تا همکارانمان بهترین گزینه مورد نیازتان را به شما پیشنهاد دهند. 05138543311

کمپرسور باد بدون روغن


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : دندانپزشکی ,کمپرسور ,استفاده ,روغن ,کمپرسورهای ,کمپرسورها ,کمپرسور دندانپزشکی ,بدون روغن ,کمپرسورهای دندانپزشکی ,دندانپزشکی تسمه ,دندانپزشکی بدون ,کمپرسور دندانپزشکی یخچالی ,دندانپزشکی کمپرسورهای دندانپزشکی ,کمپرسور دندانپزشکی؛ مهمترین
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت همسریابی مستشکل | مجله ای با محوریت علوم و مسائل حوزوی منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی Cindy Andrea Judy سمفونی مردانه تکنویار لوله کاروگیت | قیمت لوله کاروگیت | کارخانه لوله کاروگیت my word